Analizy Statystyczne

Blog
Analizy Statystyczne
Uncategorized

Czy chmura dla małej firmy naprawdę się opłaca?

Wraz z rozwojem technologii oferującej składowanie różnego rodzaju plików i zasobów w chmurze możemy zupełnie inaczej zarządzać plikami i dokumentami firmowymi. Dla pracowników nawet niewielkiej firmy wspólne miejsce do przechowywania dokumentów, nad którymi różne osoby mogą w  danej chwili pracować staje się niezwykle wygodne.

Chmura czy serwer plików?

Jeszcze niedawno w każdej firmie tego typu instalować trzeba było serwery plików. Było to rozwiązanie tyleż niewygodne co i kosztowne. Na szczęście teraz można pokusić się o instalację chmury na potrzeby firmowe. W praktyce rozwiązanie to na poziomie implementacji niewiele różni się tak naprawdę od serwera plików, jednak dzięki różnego rodzaju usługom sieciowym chmura dla małej firmy staje się naprawdę opłacalna.

Bezpieczeństwo danych w prywatnej chmurze

Zastanawiając się nad implementacją rozwiązań opartych na chmurze na potrzeby firmowe zawsze trzeba brać pod uwagę różnego rodzaju uwarunkowania związane z bezpieczeństwem przechowywanych w ten sposób danych. Oczywiście przechowywanie danych w chmurze nie zwalnia nas w żaden sposób z konieczności robienia kopii zapasowej. Nawet najlepsza chmura dla małej firmy musi być jedynie częścią całego systemu obiegu dokumentów w firmie.

Obieg dokumentów w firmie

Aby zapewnić bezproblemowy dostęp każdego z pracowników do niezbędnych mu plików i dokumentów powinniśmy zastanowić się nad tym, w jaki sposób i gdzie będziemy składować i przechowywać dane firmowe. Różnego rodzaju prywatne chmury pozwalają dzisiaj na rozwiązanie większości tego typu  problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *