Analizy Statystyczne

Blog
Uncategorized

Serwer w chmurze

Ostatnimi czasy zarządcy IT coraz częściej wybierają model pracy w chmurze. Rozwiązanie to jest niezwykle korzystne nie tylko ze względów finansowych, ale też ze względu na znaczące ułatwienia, jakie daje praca w chmurze. W tym przypadku możliwe jest korzystanie z aplikacji i narzędzi, których nie instalujemy bezpośrednio na naszych urządzeniach. Chmura serwer pozwala na pracę z naprawdę zaawansowanymi aplikacjami, jednocześnie też ma znaczną oszczędność czasu pracy.

Zalety pracy w chmurze

Jedną z najważniejszych zalet pracy w chmurze jest fakt, że dostęp do aplikacji danych i plików mamy w każdym miejscu i o każdej godzinie, a jedynym warunkiem, aby z nich korzystać, jest dostęp do urządzenia, które łączy się z internetem. W praktyce oznacza to, iż możliwe jest pracowanie z takimi aplikacjami poza biurem lub nawet z poziomu telefonu bądź tabletu. Chmura serwer jest rozwiązaniem idealnym w momencie, gdy zależy nam na maksymalnej mobilności konkretnego zastosowania powierzchni dyskowej. Brak konieczności instalowania aplikacji i wgrywania plików na własny serwer sprawia, że możliwe jest zaoszczędzenie dużej ilości powierzchni dyskowej.

Praca na aplikacjach w chmurze

W przypadku pracy na bardzo zaawansowanych aplikacjach i dużych plikach powierzchnia dyskowa na serwerze dedykowanym szybko się kończy. Natomiast chmura ma w większości przypadków znacznie większą pojemność, a w razie potrzeby istnieje możliwość dokupienia pakietu, który zwiększy pojemność chmury i pozwoli nam wgrać kolejne pliki. Chmura serwer jest obecnie bardzo często wykorzystywanym modelem pracy z aplikacjami i plikami w wersji online.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *